“Солдат”, “Чужі” та “Той, хто біжить по лезу” — один всесвіт?

Ні для кого вже не секрет, що події серій фільмів “Чужий” та “Той, хто біжить по лезу” відбуваються в одному всесвіті. Але чи знали ви, що є і ще один маловідомий фільм “Солдат”, події котрого відбуваються у тому ж світі Рідлі Скота?

«Солдат»  — американо-британський фантастичний бойовик 1998 р. режисера Пола В.С. Андерсона. Головну роль Солдата (від народження Тодда) виконав актор Курт Рассел, інші головні актори — Джейсон Скотт Лі, Джейсон Айзекс, Конні Нільсен і Шон Пертві. Фільм випущений в США 23 жовтня.

Сценарій «Солдата» написав Девід Вебб Піплз, який також був співавтором «Того, що біжить по лезу».

Маємо надію, що давати зноски про фільми “Чужі” та “Той, хто біжить по лезу” не треба.

Почнемо з найпростішого: ідентичність технологій, схожість архітектури та моделей техніки.

Так інтрфейси спінерів з Блейдранеру та рятівної шлюпки Ностромо (Чужі) ідентичні.

Спінер з Блейдранера з’являється на планеті Аркадія (Солдат).

Гіганські сміттярі на Землі 2049 та Аркадії

Десантний космічний корабель типу «Конестога» (Сулаго в фільмі “Чужі”) в Блейдранері 2049

Спільна архетиктура ферм в Каліфорнії (Блейдранер 2049) та марсіанської колонії Вейланд корп (Пройметей)

Документальні свідчення

Особиста справа капітана “Ностромо”, з котрої ми можемо дізнатисі про те, що він працював на Тайрел корп (Блейдранер).

 

Реплікант, зіграний Рутгером Хауером, брав участь в битві при Брамі Тангейзера, як і герой Курта Рассела з фільму Солдат (зі слів героїв). Окрім того, весь сюжет фільму “Солдат” базується на протистоянні героїв новим моделям реплікантів. 

Так за сюжетом в 1996 році для проекту «Адам» відбирають хлопчиків-сиріт і виховують їх як висококласних солдатів-убивць. Одночасно з цим проводяться генетичні експерименти і з’являються репліканти, які витриваліші і сильніше людей.

 

В додаткових матеріалах до фільму «Прометей» показана чернетка промови Пітера Вейланда, засновника корпорації Weyland-Yutani Corporation з фільму «Чужий», де він згадує свого наставника, який займався генетичними експериментами, впроваджував в своїх створінь синтезовані спогади і знаходився в будівлі, схожій на піраміду, з видом на Лос-Анджелес, і котрий не дуже гарно закінчив. Все це дуже точно описує президента корпорації Tyrell і творця реплікантів з фільму «Той, хто біжить по лезу».

«Мій ментор якось сказав мені: – Кидай свої іграшки і ми разом станемо Богами. Він, немов Бог, керував своєю корпорацією, сидячи на вершині піраміди в місті янголів. Він вибрав шлях створення реплік, просто копіюючи Бога. І для нього це дуже погано скінчилося. Він вирішив просто впроваджувати їм помилкові спогади. А я вибрав інший напрямок, створивши «Вейланд роботікі ДівІжен». Навіть наші ранні прототипи синтетиків демонструють видатні інтелектуальні здібності».

Промова Пітера Вейланда, яку він виголосив на конференції TED 2023 році.

У цій промові він говорить, що людство вже зараз може виробляти роботів, яких не можливо відрізнити від людини.

Що тут цікавого? Компанія Вейланд виробляла андроїдів-синтетиків з штучним інтелектом. А корпорація Тайрел фактично клонувала вже дорослих людей і впроваджувала їм помилкові спогади. Так ось – спочатку вам може здатися, що в своїй промові Вейланд говорить про своїх андроїдів-синтетиків, але якщо звернутися до таймлайну Чужих то виявиться, що насправді він говорить про реплікантів компанії Тайрел.

Так на сайті Weyland Industries є опис історії цієї компанії. І там вказано, що першого андроїда-синтетика на ім’я Девід компанія створила тільки в січні 2025 року, тобто тільки через два роки після знакової промови Вейланда. Іншими словами, в своїй промові Вейланд говорив саме про реплікантів корпорації Тайрел, які в 2019 році вже були досить поширені.

Окрім того, в усіх вишезгаданних фільмах присутня купа відсилок та омажів на один одного. Але це вже зовсім інша історія… яку ми розповімо іншим разом.

Автор публікації

Офлайн 2 місяці

alessia

0
Коментарі: 3Публікації: 371Реєстрація: 16-12-2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *