Systemspace – кіберпанк-безсмертя через сеппуку

(Даний матеріал не закликає вас до суїциду. РедРум люблять життя у всіх її проявах, навіть таких жалюгідних і мерзенних як існування в формі мішків з кісток і плоті. Насолоджуйтесь смертні)

У січні 2017 року таємничий 4channer з ім’ям Цукі заснував культ, який обіцяв своїм членам кіберпанковий рай. Єдина умова — принести своє життя в жертву (вчинити суїцид), для того щоб дістатися туди. Як і у всіх випадках інтернет-кріпіпасти, важко сказати, що є Tsuki – справжній «суїцидальний аніме культ», 4chanовскій Пранк або просто невинна AR гра, для вузького кола втаємничених.

В останнє десятиліття 4chan служив в якості цифрового чана для вирощування і культивації субкультур, формуючи їх у відносній безпеці інтернет-анонімності до того, як вони з’являться, повністю мобілізуються, в реальному житті. Саме там були вирощені такі спільноти, як Anonymous або альтрайти, і вже в наш час можна відчути всю повноту їх впливу на політичний простір реального життя по всьому світу.

Але в минулому, 2017 році як точніше, на просторах 4chan з’явилося нове товариство, яке має невелику схожість з соціальним рухом «Небесні ворота» (культ НЛО, масове самогубство якого в 1997 році виявилося на перших шпальтах майже всіх світових медіа),Systemspace, інтернет-релігія нового часу, яку очолив якийсь Tsuki. Основним догматом, якої Tsuki ухвалив, тезу що 4,969 послідовника названих “мігрантами” знайдуть цифрове безсмертя в кіберпанковому Елізіумі.

Користувачі Реддіт назвали Systemspace «суїцидальним аніме культом» і вважають, що це лише спроба «затролити людей до самогубства». Systempace стала предметом багатьох конспірологічних теорій на YouTube. Згідно Священної Доктрини Systempace, викладеної в онлайн-документі під назвою «The Compendium», це онлайн-група, яка вважає, що Всесвіт складається з нескінченної кількості «систем» або альтернативних вимірювань, закодованих в існуванні таким же чином, як програміст створює симуляцію віртуальної реальності. Таким чином Compendium пояснює, що людство живе в системі під назвою «Життя», яка знаходиться в процесі руйнування через помилку (багу) коду. Tsuki, лідер-месія руху Systempace, постановив, що має можливість передавати душі людей, до вищого, кіберпанкового виміру під назвою «LFE», але тільки в тому випадку, якщо вони зареєструвалися на веб-сайті проєкт Tuski до 1 липня 2017 року.

LFE дуже нагадує Ninsei, до якого персонажі з роману Neuromancer 1984 року, авторства Вільяма Гібсона, підключаються, щоб уникнути громіздкості (тягаря) «м’яса» їх фізичних тіл. У LFE, згідно Tsuki Wiki, «ви можете робити все, що хочете» і «всі ви важливі». Душі 9.4 × 10 ^ 28, які там живуть, більшість з яких говорять на мові, званій Synapsian, складаються з “незліченної кількості видів і підвидів, включаючи магічних істот, таких як демони й ангели”.

В одному з інтерв’ю з членами Systempace в чаті Discord, «Tsuki Overground», на питання “що вони бачили, коли ви представляли LFE. Один з членів під ніком Varz розповів, що вимір кіберпанку « схожий на футуристичний Токіо, подумайте про світ Ghost in the Shell». Інший” мігрант “, під ім’ям 4858, описав LFE як «грандіозні мега-міста» з «прекрасними видами».

Хоча це звучить, як складна мережева спільнота ролевиків і нагадує MUDи (розраховані на багато користувачів текстові гри початку 90-х), кожен опитаний журналістами мережевий «мігрант» запевняв, що це, безумовно, не гра, а дійсно реальна інтернет-релігія.

Як і в більшості релігій, догмати Systemspace виходять з обіцянок загробного життя, виходять від Месії, а бачення раю протягом століть завжди зображати саме потреби людей, як і тут. У той час як історія авраамічних релігій формувалася за часів боязні хвороб, воєн і голоду, їх рай обіцяв порятунок саме від них. Таким чином, LFE можна розглядати як загробне життя нового цифрового світу, яке формувалася під впливом страху примусової анонімності та цифрової самотності, які є центральними мотивами страхів для капіталізму пізнього періоду з його корпоративним знеособлюванням.

Цукі обіцяє, що в його висхідній техно-фентезійної нірвані «всі важливі» і безпосередньо контролюють свою долю. Цукі проголошує, що мігранти об’єднані у LFE зі своїми побратимами по іміджбордах (в основному вихідці з 4чан) перестануть бути соціальними ізгоями. Фактично, почуття спільності та приналежності до форумів і чатів TSUKI Project здається таким же привабливим для мігрантів, як і цифрове безсмертя у LFE.

«Ми […] любимо спільноту навколо нього», – пояснив Варз.

Але, якщо аналізувати треди Reddit і 4chan, які по тимчасових проміжках можна віднести до часу народження TSUKI Project можна побачити й більш темну сторону Systemspace. Так Цукі вперше привернув увагу до себе 19 січня, коли він написав повідомлення в Reddit під назвою «Моя мрія (візія) говорить мені померти до 28 серпня», в якому він описав, як його світ фантазій сказав йому, що він повинен вчинити суїцид, щоб «форматувати руйнування життя». У тому ж місяці Tsuki висловив побоювання, що його психотерапевт може виписати йому сильні антипсихотики через «другий світ», який, як він стверджував, розростається у нього в голові з 12-річного віку, світ який він більше не міг відрізнити від реального життя.

Спочатку коментатори зі стурбованістю відповіли Цукі, який зізнався, що він 16-річний юнак, який живе в Нідерландах, щоб він звернутися за професійною допомогою. Але вже в наступному треді на 4chan тон Цукі різко змінився і люди почали буквально передавати йому свої душі в надії, що він відродить (перенесе душі) їх в новому світі, світі цифрового Елізіуму. «Ви будете перенесені, якщо помрете в будь-який час після 1 липня 2017 року, — запевнив їх Tsuki. – Смерть від старості вважається, самогубство теж вважається ».

Реєстрація на проєкт Цукі закрилася після цієї дати. З того часу сайт було закрито, хоча ТУТ є дзеркало.

Мігрант 4858 розповів журналістам, що за чутками, кілька мігрантів загинули, щоб вийти за межі й потрапити у LFE. «Я маю на увазі, що це десь близько 2-х людей», – пояснив 4858. «Я б не зупинив нікого з них, оскільки LFE вже чекає з іншого боку». 4858 також розповів, що оскільки це повністю інтернет-спільнота, немає ніякого засобу підтвердити чутки про самогубства.

За словами Ріка Алана Росса, виконавчого директора Інституту культурології, проєкт Tsuki – всього лише один з прикладів тривожної тенденції, яка почалася з популяризацією інтернету.

«Те що демонструє TSUKI Project, так це те, наскільки легко створити присутність в Мережі, не вказуючи, хто ви та залишаючись повністю анонімним. Тисячі людей залучаються при мінімумі значущих фактів минулого й об’єктивної інформації про творця сайту».


Крім того, Інтернет вже давно є місцем, де небезпечні або токсичні рухи формуються просто для «лулзів».

І хоч Tsuki практично зник з форумів і чатів, що з’явилися навколо його фантазійного світу, через те, що боявся арешту через можливість масового самогубства реєстрантів, факт якого безсумнівно викликав би великий резонанс в медіа  після чого привернув би правоохоронців (зі слів мігранта Tech Priest Silicon). Самопроголошені віряни  LFE кажуть, що вони все ще дотримуються почуття спільноти, яке вони знайшли в проєкті Tsuki.

«Є причина, по якій ми вороже ставимося до сторонніх», – сказав один з мігрантів Femto. «Це товариство особливе, і ми не хочемо, щоб воно зіпсувалося».

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

alessia

0
Коментарі: 3Публікації: 371Реєстрація: 16-12-2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *