Загадкова, галюциногенна історія Франца Кафки «Сільський лікар» крізь призму японського бачення

Написана в Празі протягом лютої зими 1916-1917 років, історія Кафки розгортається в одному довгому абзаці, немов гарячковий кошмар.

«Я був здивований», – каже оповідач, старий доктор, коли він вирушає вночі в снігову бурю з невідкладною, але розпливчатою місією. Але він нікуди не може дійти. Його кінь, змучений взимку, щойно помер, а його служниця бігає від дверей до дверей, просячи про допомогу. Подальша сюрреалістична послідовність подій, «Сільського лікаря» пронизана відчуттями тривоги й сорому, центр яких не може бути розташований в реальності отже і не може бути заспокоєний; почуттями нескінченних труднощів в середині речей, що перешкоджають кожному кроку; гострою чутливістю за гранню корисності, як ніби нервова система, позбавлена ​​своєї старої шкіри соціального використання і релігійних переконань, повинна була б фіксувати кожен дотик як біль.

У 2007 році відзначений нагородами японський аніматор Кодзі Ямамура зняв 21-хвилинний фільм, в якому зображені деякі дивні речі та вся краса історії Кафки. Здається якимось доречним, що казкова розповідь було перетворено в форму і мову, невідому й самому автору першоджерела.

Автор публікації

Офлайн 49 хв.

alessia

0
Коментарі: 3Публікації: 371Реєстрація: 16-12-2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *