Повний таймлайн всесвіту Зоряного Шляху (Частина 1)

Хронологія всесвіту франшизи “Зоряний Шлях”  що пояснить чому у всесвіті три Кірка, два приквела та чому повернувся Пікард.

Дні “докосмічної” ери

4,6 млрд. років до н.е. (а може навіть і більше):

Народження / прибуття / створення Охоронця Вічності на його стародавній планеті (ST: TOS S1E28, «Місто на краю вічності» отримав премію Г’юго за “Найкращу постановку”).

4 мільярди до н.е.:

стартрек таймлайн

Невідомий гуманоїдний вид, за твердженням Джорді ЛаФоржа, “розпорошив цей генетичний матеріал у первісний суп щонайменше 19 різних планет по всій галактиці”, що пояснює, чому більшість гуманоїдних видів виглядають однаково (ST: TNG S6E20, “Гонитва”).

3,5 мільярда до н.е.:

ST: TNG S7E25-26 All Good Things.

Початок життя в Альфа-квадранті під загрозою із-за аномалії Q та Жан-Люка Пікарда (ST: TNG S7E25-26, “Всі добрі речі”).

400 н.е (приблизно):

Орієнтовний час, коли Засновники (метаморфи) започаткували те, що пізніше стане Домініоном та Джем’Хадар

900 н.е. (приблизно):

Кайлес Незабутній вбиває тирана Молора і стає першим імператором Клінгонської імперії.

1505 р. н.е.:

Перший відома поява Боргів в дельта-квадранті.

1600 р. н.е.(приблизно):

Початки космічної ери для Бейджоран призводять до першого контакту між Кардасіанами та Бейджоранами. (це закінчилось довгою війною)

1800 н.е. (приблизно):

Створення Кардасіанського союзу.

1893 р.н.е.:

ST: TNG S5E26-S6E1

Пікард, Ла Форж, Діана ТройРікер та ансін Крашер прибувають до Сан-Франциско після знахідки відірваної голови Дейти у своєму столітті, де Семюел Клеменс (Марк Твен) допомагає його врятувати (ST: TNG S5E26-S6E1, “Стрілка часу”).

1930 р.н.е:

Кірк і Спок переслідують дезорієнтованого лікаря Маккоя через часовий портал, відомий як Охоронець Вічності” до Нью-Йорка. Перебуваючи там, Кірк закохується в Едіт Кілер, соціальну працівницю, яка рятує Маккою життя. Джеймс Кірк закохується в Едіт, з якою у нього багато спільного: її також турбує майбутнє Землі і вихід людини до зірок. Хворий МакКой випадково потрапляє в заклад Кілер і та відводить його в кімнату, де доглядає доктора. Спок і Кірк не знають, що той, кого вони шукають, знаходиться з ними в одній будівлі. Спок закінчує роботу над процесором і з трікодера дізнається, що саме від Едіт Кілер залежить майбутнє людства. Якщо доктор Маккой врятує її від ДТП, то в майбутньому вона, проголошуючи пацифізм, вплине на американського президента Франкліна Рузвельта і США не вступають у Другу світову війну проти нацистської Німеччини. Війна затягується і Німеччина встигає створити ядерну зброю, внаслідок чого повністю поневолює світ. Незважаючи на свою любов, капітан розуміє, що Едіт повинна померти, заради життя всього людства.(ST: TOS S1E28, «Місто на краю вічності ”).

1937 р.н.е:

Бріорі викрадають кілька сотень людей із Землі і доставляють їх у дельта-квадрант, включаючи Амелію Ергарт (ST: VOY S2E1, “37-ма”).

1944 р.н.е. (Альтернативний Всесвіт):

Джонатан Арчер та екіпаж Enterprise NX-01 опиняються в зміненій версії Другої світової війни, де гітлерівці вторглися в Америку (ST: ENT S4E1-E2, “Штормовий фронт”).

Липень 1947 р.н.е:

Кварк, Ром і Ног розбиваються на своєму кораблі в Розуеллі, Нью-Мексико, після чого тікають від американських військових (ST: DS9 S4E8, “Маленькі зелені чоловічки”).

1968 р.н.е:

Ентерпрайзу треба повернутися в минуле, щоб запобігти втручанню агента в історичні події, котрі мають спричинити третю світову (ST: TOS S2E26, “Призначення: Земля”). Також Ентерпрайз “провалюється” в XX століття в 1969 році, де корабель пеленгують як НЛО. Де Кірк та його команда намагаються знищити сліди своєї появи в XX столітті, розуміючи, що це може необоротно змінити хід історії. 1969 році (ST: TOS S1E19, “Завтра це вчора”).

1986 р.н.е.:

Кірк та друзі, шукаючи горбатих китів, щоб врятувати майбутнє, прибувають до Сан-Франциско, де вони зустрічаються з морською біологом Джилліан Тейлор, винаходять прозорий алюміній та навчають Спока, як лаятися (Star Trek IV: Подорож до дому).

1992-1996 р.н.е.:

Війни Євгеніки лютують (принаймні, за майже всіма джерелами). Коли Ентерпрайз вперше виявляє генетично модифікованого Хана Нунієна Сінга (ST: TOS S1E22, “Космічне насіння”), Спок каже, що за ці роки Хан завоював більшу частину Землі, перш ніж втікти з планети разом із 84 своїми послідовниками, після чого він дрейфує в космосі на борту корабля SS Ботані Бей в кріосні.

1996 р.н.е:

У цій версії 1996 року немає ніяких ознак Євгенічних Війн (можливо, тому, що вони щойно закінчилися). Капітан Брекстон з 29 століття постає перед «Вояджером», він стверджує що «Вояджер» стане причиною знищення Сонячної системи, і намагається завадити цьому знищивши корабель. При цьому обидва кораблі попадають на Землю в XX століття в Каліфорнію. З’ясовується, що причиною катастрофи в майбутньому став Генрі Старлінг, який заволодів технологією з корабля Брекстона і став, зокрема, виробником мікропроцесорів для комп’ютерів. Старлінг викрадає з «Вояджера» більшу частину інформації разом з Доктором. Доктор отримує мобільний голографічний випромінювач за технологією 29 століття. При спробі відправитися в майбутнє Старлінга знищують пострілом з «Вояджера».Після цього інший корабель з майбутнього переносить «Вояджер» назад в Дельта-квадрант в 24 століття. (ST: VOY S3E8-9, “Кінець майбутнього”).

27 грудня 1999 року:

Один з предків капітана Дженуей відкриває правду про одного зі своїх знаменитих предків, Шенноні О’Доннелі, виявляючи, що він доволі сильно відрізняється від її уявлень про нього. І допомагає йому побудувати Ворота Тисячеліття в штаті Індіана, прототип споруди для колонізації Марса, перша споруда котру можна побачити з космосу(ST: VOY S5E23, “11:59”).

2004 р.н.е:

Капітан Арчер і Т’Пол відправляються в минуле до Детройту, щоб завадити Зінді від знищення людської раси біологічною зброєю  вони досягли успіху (ST: ENT S3E11, “Вулиця Карепентер“).

30 серпня 2 вересня, 2024 р.н.е.:

Відвідуючи Землю для участі в симпозіумі Зоряного Флоту СіскоДжадзія і доктор Башир потрапляють в 2024 рік через збій телепортатора. Там вони ненавмисно змінюють тимчасову лінію, через що Федерація перестає існувати. Сіско намагається відновити тимчасову лінію, для цього він підміняє вбиту людину, лідера бунтівників Габріеля Белла. Ускладнення в тому, що згідно з історією Белла повинні незабаром вбити, що і стане історичною подією, яка врешті-решт призвела до масштабного реформування соціальних питань Америки та виникненню Федерації (ST: DS9 S3E11 -E12, “Минулий Час”).

2026 – 2053 р.н.е.:

Третя світова війна спустошує Землю, вбиваючи шістсот мільйонів людей.

Хронологія зроблена на основі статті ресурса Сollider включає в собі виправлення деяких помилок і наші доповнення та розширення.

Автор публікації

Офлайн 2 місяці

alessia

0
Коментарі: 3Публікації: 371Реєстрація: 16-12-2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *